Що повинен зробити пасажир транспортного засобу, який причетний до дорожньо-транспортної пригоди?
Коментарі до питання
5. Обов’язки і права пасажирів 5.4. У разі дорожньо-транспортної пригоди пасажир причетного до пригоди транспортного засобу повинен надати можливу допомогу потерпілим, повідомити про пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції і перебувати на місці до прибуття поліцейських.
У якому випадку водій може виконати поворот не з крайнього положення на перехресті?
Коментарі до питання
10. Початок руху та зміна його напрямку 10.6. Якщо транспортний засіб через свої габарити або інші причини не може виконати поворот чи розворот з відповідного крайнього положення, дозволяється відступити від вимог пункту 10.4 цих Правил, якщо це не суперечить вимогам заборонних чи наказових дорожніх знаків, дорожньої розмітки та не створить небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. У разі потреби, для забезпечення безпеки дорожнього руху, слід звернутися за допомогою до інших осіб.
На якій відстані від контейнерів для збору побутових відходів, місце розміщення або облаштування яких відповідає вимогам законодавства, заборонена стоянка транспортних засобів?
Коментарі до питання
15. Зупинка і стоянка 15.10. Стоянка забороняється: е) ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів, місце розміщення або облаштування яких відповідає вимогам законодавства;
Як повинні вчинити водії в ситуації, коли пішохід, що виходить на проїзну частину, подає сигнал тростиною білого кольору, спрямованою вперед?
Коментарі до питання
18. Проїзд пішохідних переходів і зупинок транспортних засобів 18.5. У будь-якому місці водій повинен пропустити пішоходів з порушенням зору, які подають сигнал тростиною білого кольору, спрямованою вперед.

Які зовнішні світлові пристрої повинні бути ввімкнені на механічному транспортному засобі, що рухається, у темний час доби, під час сильного дощу або туману?
Коментарі до питання
19. Користування зовнішніми світловими приладами 19.1. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги, а також у тунелях на транспортному засобі, що рухається, повинні бути ввімкнені такі світлові пристрої: а) на всіх механічних транспортних засобах - фари ближнього (дальнього) світла; Примітка. В умовах недостатньої видимості на механічних транспортних засобах дозволяється замість фар ближнього (дальнього) світла ввімкнути протитуманні фари. 19.5. Протитуманні фари можна використовувати в умовах недостатньої видимості як окремо, так і з ближнім або дальнім світлом фар, а в темну пору доби на неосвітлених ділянках доріг - лише разом з ближнім або дальнім світлом фар.
Як дозволено використовувати протитуманні фари в темну пору доби на неосвітлених ділянках доріг?
Коментарі до питання
19. Користування зовнішніми світловими приладами 19.5. Протитуманні фари можна використовувати в умовах недостатньої видимості як окремо, так і з ближнім або дальнім світлом фар, а в темну пору доби на неосвітлених ділянках доріг - лише разом з ближнім або дальнім світлом фар.
Що з перерахованого заборонено на автомагістралі?
Коментарі до питання
27. Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів 27.2. На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється: а) рух тракторів, самохідних машин і механізмів; ґ) рух заднім ходом;

Чи дозволено перевозити дітей в дитячих утримуючих системах в непристебнутому положенні?
Коментарі до питання
21. перевезення пасажирів 21.16. Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.
Даний дорожній знак встановлюється перед:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 1. Попереджувальні знаки 1.12 «Вибоїна». Ділянка дороги з вибоїнами чи просіданнями дорожнього покриття на проїзній частині. Попереджувальні знаки, крім знаків 1.4.1-1.4.3, 1.29-1.31.6, установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знаки встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1. Знаки 1.10, 1.12, 1.14, 1.15, 1.37 і 1.38 - тимчасові і встановлюються на період, необхідний для виконання відповідних робіт на дорозі.

Чи дозволений розворот у технологічних розривах розділювальної смуги на автомагістралі?
Коментарі до питання
27. Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів 27.2. На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється: г) розворот і в’їзд у технологічні розриви розділювальної смуги;

Чи дозволено транзитний рух легкового автомобіля в прямому напрямку в даній ситуації?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 3. Заборонні знаки 3.4 «Рух з причепом заборонено». Забороняється рух вантажних автомобілів і тракторів з причепами будь-якого типу, а також буксирування механічних транспортних засобів. Не поширюється дія знаків: 3.1, 3.2, 3.21-3.24, 3.34 - на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами; 3.1, 3.2, 3.35-3.38, а також знака 3.34 за наявності під ним таблички 7.18 на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажирів (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності); 3.1-3.8, 3.11 - на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні. У таких випадках транспортні засоби повинні в’їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення; 3.3 - на вантажні автомобілі, які мають скісну білу смугу на зовнішній бічній поверхні або перевозять групи людей; 3.35-3.38 - на таксі з увімкненим таксометром. Зона дії знаків 3.1-3.15, 3.19-3.21, 3.25, 3.27, 3.29, 3.33-3.37 - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знаків не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Чи дозволено водієві синього автомобіля виконати розворот, як показано на малюнку?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.5 «Дорога з одностороннім рухом». Дорога або відокремлена проїзна частина, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку.

Зображений дорожній знак вказує:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.32.1-5.32.3 «Тупик». Дорога, що не має наскрізного проїзду.

Повертаючи ліворуч на даному перехресті, Ви повинні:
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.11. На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху. 16.14. Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг. Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах.

Яка черговість проїзду транспортних засобів на даному перехресті?
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.12. На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух. Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв. На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, де організовано круговий рух. Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 , надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.

Якими критеріями мають керуватися водії, обираючи швидкість у відповідності до видимості за напрямком руху?
Коментарі до питання
ОБР
Під час руху в умовах туману відстань до предметів здається:
Коментарі до питання
ОБР
Під час гальмування двигуном на крутому спуску водій має вибирати передачу, виходячи з умов:
Коментарі до питання
ОБР
Обмежена оглядовість – це:
Коментарі до питання
1. Загальні положення 1.10. Терміни, що наведені у цих Правилах, мають таке значення: обмежена оглядовість - видимість дороги в напрямку руху, яка обмежена геометричними параметрами дороги, придорожніми інженерними спорудами, насадженнями та іншими об’єктами, а також транспортними засобами;
Ви керуєте автомобілем і під час руху вирішили перестроїтись праворуч. Виконуючи такий маневр Ви повинні:
Коментарі до питання
10. Початок руху та зміна його напрямку 10.3. У разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися. За одночасного перестроювання транспортних засобів, що рухаються в одному напрямку, водій, який знаходиться ліворуч, повинен дати дорогу транспортному засобу, що знаходиться праворуч.