У яких напрямках дозволено рух у даній ситуації?
Коментарі до питання
8. Регулювання дорожнього руху 8.3. Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання. Сигнали світлофорів, крім жовтого миготливого, мають перевагу перед дорожніми знаками пріоритету. Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки. 8.8. Сигнали регулювальника. Сигналами регулювальника є положення його корпуса, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском з червоним світлоповертачем, які мають такі значення: а) руки витягнуті в сторони, опущені або права рука зігнута перед грудьми: з лівого і правого боків - дозволено рух трамвая прямо, нерейковим транспортним засобам - прямо і праворуч; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною та перед грудьми регулювальника; з боку грудей і спини - рух усіх транспортних засобів і пішоходів заборонено; Жезл використовується поліцейськими та працівниками підрозділів військової інспекції безпеки дорожнього руху тільки для регулювання дорожнього руху. Для привертання уваги учасників дорожнього руху використовується сигнал, поданий свистком. Регулювальник може подавати інші сигнали, зрозумілі водіям і пішоходам.

На якій відстані до початку маневру подається сигнал покажчиками повороту або рукою поза населеним пунктом?
Коментарі до питання
9. Попереджувальні сигнали 9.4. Подавати сигнал покажчиками повороту або рукою належить завчасно до початку маневру (з урахуванням швидкості руху), але не менш як за 50-100 м у населених пунктах і за 150-200 м поза ними, і припиняти негайно після його закінчення (подавання сигналу рукою слід закінчити безпосередньо перед початком виконання маневру). Сигнал забороняється подавати, якщо він може бути не зрозумілим для інших учасників руху. Подавання попереджувального сигналу не дає водієві переваги і не звільняє його від вжиття запобіжних заходів.
Чи дозволено водієві рух по трамвайній колії попутного напрямку в даній ситуації?
Коментарі до питання
11. Розташування транспортних засобів на дорозі 11.9. Забороняється виїжджати на трамвайну колію зустрічного напрямку, відокремлені від проїзної частини трамвайні колії та розділювальну смугу.

У якому з місць заборонена стоянка транспортних засобів?
Коментарі до питання
15. Зупинка і стоянка 15.10. Стоянка забороняється: б) на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками); в) на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м;
Яким транспортним засобам дозволяється стоянка на тротуарах?
Коментарі до питання
15. Зупинка і стоянка 15.10. Стоянка забороняється: в) на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м;
У якому з місць заборонена стоянка транспортних засобів?
Коментарі до питання
15. Зупинка і стоянка 15.10. Стоянка забороняється: г) ближче 50 м від залізничних переїздів; ґ) поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку руху;
На якому малюнку показано нерегульоване перехрестя (на малюнках 2 і 3 миготливий жовтий)?
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.1. Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють. У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим і водії повинні керуватись правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками.

Хто з водіїв повинен дати дорогу пішоходам?
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.2. На регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, які рухаються прямо в попутному напрямку.

Про що попереджає даний дорожній знак у поєднанні з табличкою?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 1. Попереджувальні знаки 1.8 «Виїзд на набережну або берег». Виїзд на берег водойми, у тому числі на поромну переправу (застосовується з табличкою 7.11 ). Попереджувальні знаки, крім знаків 1.4.1-1.4.3, 1.29-1.31.6, установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знаки встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1. Поза населеними пунктами знаки 1.8, 1.13-1.16, 1.25, 1.27, 1.28, 1.33 і 1.37, а в населених пунктах знаки 1.33 і 1.37 повторюються. Наступний знак встановлюється на відстані щонайменше 50 м до початку небезпечної ділянки. 7. Таблички до дорожніх знаків 7.11 «Поромна переправа». Вказує на наближення до поромної переправи і застосовується із знаком 1.8. Таблички до дорожніх знаків застосовують для уточнення, обмеження дії інших дорожніх знаків. Таблички застосовуються тільки разом із знаками. У разі розміщення знаків на стояках таблички розташовуються безпосередньо під знаком, до якого вони відносяться. Дозволено таблички 7.2.2-7.2.4 і 7.8 розташовувати праворуч знаків, до яких вони відносяться, якщо на одному стояку розміщено два, три знаки. У разі розміщення знаків на консольних опорах або над проїзною частиною, узбіччям або тротуаром таблички розташовуються праворуч від знака. З одним знаком, за винятком знаків 5.42.1, 5.42.2, і 5.43, дозволено застосовувати не більше ніж дві таблички. Таблички розміщуються безпосередньо під знаками, з якими вони застосовуються. Таблички 7.2.2-7.2.4, 7.8 у разі розташування знаків над проїзною частиною, узбіччям або тротуаром розміщуються збоку від знаків.

Який із зображених дорожніх знаків встановлюється перед залізничним переїздом без шлагбаума?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 1. Попереджувальні знаки 1.28 «Залізничний переїзд без шлагбаума». Попереджувальні знаки, крім знаків 1.4.1-1.4.3, 1.29-1.31.6, установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знаки встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1. Поза населеними пунктами знаки 1.8, 1.13-1.16, 1.25, 1.27, 1.28, 1.33 і 1.37, а в населених пунктах знаки 1.33 і 1.37 повторюються. Наступний знак встановлюється на відстані щонайменше 50 м до початку небезпечної ділянки.
Під час буксирування яким із способів пасажири можуть перебувати в буксированому транспортному засобі?
Коментарі до питання
23. Буксирування та експлуатація транспортних составів 23.9. Під час буксирування на жорсткому або гнучкому зчепленні забороняється перевозити пасажирів у буксированому транспортному засобі (крім легкового автомобіля) та кузові вантажного автомобіля, що буксирує, а в разі буксирування способом часткового навантаження цього засобу на платформу або спеціальне опорне пристосування - в усіх транспортних засобах (крім кабіни транспортного засобу, що буксирує).
Даний дорожній знак встановлюється перед:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 1. Попереджувальні знаки 1.40 «Зміна покриття». Ділянка дороги, на якій змінюється вид покриття. Попереджувальні знаки, крім знаків 1.4.1-1.4.3, 1.29-1.31.6, установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знаки встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1.

Зображений дорожній знак позначає:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.1 «Автомагістраль». Дорога, на якій діють особливі умови дорожнього руху, передбачені розділом 27 цих Правил.

Чи дозволено Вам виконати розворот у зображеній ситуації?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки

Якими із зображених дорожніх знаків позначаються місця, призначені для переходу пішоходами проїзної частини?
Коментарі до питання
1. Загальні положення 1.10. Терміни, що наведені у цих Правилах, мають таке значення: проїзна частина - елемент дороги, призначений для руху нерейкових транспортних засобів. Дорога може мати декілька проїзних частин, межами яких є розділювальні смуги; 33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.38.1 і 5.38.2 «Пішохідний перехід». Знак 5.38.1 встановлюється праворуч від дороги на ближній межі переходу, а знак 5.38.2 - ліворуч від дороги на дальній межі переходу.
Виїжджаючи на дане перехрестя, Ви повинні:
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.12. На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух. Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв. На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, де організовано круговий рух. Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 , надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.

Встановлений з якою із зображених табличок дорожній знак діє в усі робочі дні?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 7. Таблички до дорожніх знаків 7.4.1-7.4.7 «Час дії». Табличка 7.4.1 - суботні, недільні та святкові дні, 7.4.2 - робочі дні, 7.4.3 - дні тижня, 7.4.4-7.4.7 - дні тижня і час доби, протягом яких діє знак. Таблички до дорожніх знаків застосовують для уточнення, обмеження дії інших дорожніх знаків. Таблички застосовуються тільки разом із знаками. У разі розміщення знаків на стояках таблички розташовуються безпосередньо під знаком, до якого вони відносяться. Дозволено таблички 7.2.2-7.2.4 і 7.8 розташовувати праворуч знаків, до яких вони відносяться, якщо на одному стояку розміщено два, три знаки. У разі розміщення знаків на консольних опорах або над проїзною частиною, узбіччям або тротуаром таблички розташовуються праворуч від знака. З одним знаком, за винятком знаків 5.42.1, 5.42.2, і 5.43, дозволено застосовувати не більше ніж дві таблички. Таблички розміщуються безпосередньо під знаками, з якими вони застосовуються. Таблички 7.2.2-7.2.4, 7.8 у разі розташування знаків над проїзною частиною, узбіччям або тротуаром розміщуються збоку від знаків.
Яка із зображених табличок дозволяє стоянку всіх транспортних засобів способом, вказаним на ній?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 7. Таблички до дорожніх знаків 7.6.1-7.6.7 «Спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку». Застосовуються із знаком 5.43 для позначення способу поставлення транспортного засобу на стоянці біля тротуару або з його використанням. Табличка 7.6.7 зазначає спосіб паркування під кутом 30°, 45° чи 60°. Табличка 7.6.1 позначає, що всі транспортні засоби повинні бути поставлені на стоянку на проїзній частині вздовж тротуару, а таблички 7.6.2-7.6.5 - спосіб поставлення легкових автомобілів і мотоциклів на стоянці біля тротуару та з його використанням. У населених пунктах, де стоянку дозволено з лівого боку вулиці, можуть застосовуватися таблички 7.6.1-7.6.7 із дзеркальним зображенням символів. Таблички до дорожніх знаків застосовують для уточнення, обмеження дії інших дорожніх знаків. Таблички застосовуються тільки разом із знаками. У разі розміщення знаків на стояках таблички розташовуються безпосередньо під знаком, до якого вони відносяться. Дозволено таблички 7.2.2-7.2.4 і 7.8 розташовувати праворуч знаків, до яких вони відносяться, якщо на одному стояку розміщено два, три знаки. У разі розміщення знаків на консольних опорах або над проїзною частиною, узбіччям або тротуаром таблички розташовуються праворуч від знака. З одним знаком, за винятком знаків 5.42.1, 5.42.2, і 5.43, дозволено застосовувати не більше ніж дві таблички. Таблички розміщуються безпосередньо під знаками, з якими вони застосовуються. Таблички 7.2.2-7.2.4, 7.8 у разі розташування знаків над проїзною частиною, узбіччям або тротуаром розміщуються збоку від знаків.
Безпечною дистанцією під час руху сухою дорогою на легковому автомобілі можна вважати відстань, яку автомобіль пройде не менше ніж за:
Коментарі до питання
ОБР
Безпечною дистанцією між легковими автомобілями, які рухаються зі швидкістю 50 км на годину на сухому асфальті, можна вважати:
Коментарі до питання
ОБР