Житловою зоною вважаються:
Коментарі до питання
1. Загальні положення 1.10. Терміни, що наведені у цих Правилах, мають таке значення: житлова зона - дворові території, а також частини населених пунктів, позначені дорожнім знаком 5.34;
Чи дозволено велосипедистам рухатися автомагістралями, дорогами для автомобілів і проїзною частиною за наявності поруч велосипедної доріжки?
Коментарі до питання
6. Вимоги до велосипедистів 6.6. Велосипедисту забороняється: б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;
Рухаючись тротуарами і пішохідними доріжками, пішоходи повинні дотримуватись:
Коментарі до питання
4. Обов’язки і права пішоходів 4.1. Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку. Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, тримаючись правого боку і не утруднюючи рух на велосипедах, або в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі його відсутності або неможливості рухатися по ньому - по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому треба бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

Під час користування транспортним засобом пасажир автобуса має право на:
Коментарі до питання
5. Обов’язки і права пасажирів 5.5. Пасажир під час користування транспортним засобом має право на: а) безпечне перевезення себе і багажу; б) відшкодування завданих збитків; в) отримання своєчасної і точної інформації про умови і порядок руху.
Що означають два червоні поперемінно миготливі сигнали даного світлофора?
Коментарі до питання
8. Регулювання дорожнього руху 8.7.3. Сигнали світлофора мають такі значення: Сигнал у вигляді стрілки, що дозволяє поворот ліворуч, дозволяє й розворот, якщо він не заборонений дорожніми знаками. Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції, увімкнений разом із зеленим сигналом світлофора, інформує водія про те, що він має перевагу в зазначеному стрілкою (стрілками) напрямку (напрямках) руху перед транспортними засобами, що рухаються з інших напрямків; е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух. Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції разом з жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, які рухаються з інших напрямків. Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при ввімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайньої лівої смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух;

У яких випадках для позначення транспортного засобу потрібно увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані від транспортного засобу?
Коментарі до питання
9. Попереджувальні сигнали 9.10. Разом з увімкненням аварійної світлової сигналізації слід установити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху, але не ближче 20 м до транспортного засобу в населених пунктах і 40 м поза ними, у разі: а) скоєння дорожньо-транспортної пригоди; б) вимушеної зупинки в місцях з обмеженою оглядовістю дороги хоча б в одному напрямку менше 100 м.

По якій траєкторії водій білого автомобіля може виїжджати на смугу з реверсивним рухом при повороті?
Коментарі до питання
11. Розташування транспортних засобів на дорозі 11.12. Водій, який здійснює поворот на дорогу, що має смугу для реверсивного руху, може перестроюватися на неї тільки після проїзду реверсивного світлофора з сигналом, що дозволяє рух, і якщо це не суперечить пунктам 11.2 , 11.5 та 11.6 цих Правил.

З якою максимальною швидкістю дозволено буксирування транспортним засобам на автомагістралях?
Коментарі до питання
12. Швидкість руху 12.7. Під час буксирування швидкість не повинна перевищувати 50 км/год.

У якому місці повинен зупинитися водій червоного автомобіля?
Коментарі до питання
15. Зупинка і стоянка 15.2. За відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху).

Чи дозволено водієві зупинитися в цьому місці?
Коментарі до питання
15. Зупинка і стоянка 15.9. Зупинка забороняється: г) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі; е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає - ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;

Як повинен вчинити водій, щоб виконати стоянку при русі за межами населеного пункту в темний час доби або в умовах недостатньої видимості?
Коментарі до питання
15. Зупинка і стоянка 15.11. У темну пору доби і в умовах недостатньої видимості стоянка поза населеними пунктами дозволяється лише на майданчиках для стоянки або за межами дороги.
Що означає вимога дати дорогу?
Коментарі до питання
1. Загальні положення 1.10. Терміни, що наведені у цих Правилах, мають таке значення: дати дорогу - вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може примусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість;

Про що попереджає даний дорожній знак?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 1. Попереджувальні знаки 1.1 «Небезпечний поворот праворуч». Знаки 1.1 і 1.2 попереджають про заокруглення дороги радіусом менше 500 м поза населеними пунктами і менше 150 м у населених пунктах або про заокруглення з обмеженою оглядовістю. Попереджувальні знаки, крім знаків 1.4.1-1.4.3, 1.29-1.31.6, установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знаки встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1.

Який із зображених дорожніх знаків встановлюється на небезпечній ділянці дороги?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 1. Попереджувальні знаки 1.4.1-1.4.7 «Напрямок повороту». Знаки ( 1.4.1 , 1.4.4 , 1.4.6 - рух праворуч, 1.4.2 , 1.4.5 , 1.4.7 - рух ліворуч ) показують напрямок повороту дороги, позначеної знаками 1.1 і 1.2, напрямок об’їзду перешкоди на дорозі, а знак 1.4.1, зокрема, - напрямок об’їзду центра перехрестя з круговим рухом; знак 1.4.3 (рух праворуч або ліворуч) показує напрямок руху на Т-подібних перехрестях, розгалуженнях доріг або об’їзду ділянки дороги, що ремонтується. Попереджувальні знаки, крім знаків 1.4.1-1.4.3, 1.29-1.31.6, установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знаки встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1.
У якому місці дороги для автомобілів дозволена зупинка транспортних засобів?
Коментарі до питання
27. Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів 27.2. На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється: в) зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42.1-5.42.3 або 6.15;

Чи дозволено водієві з інвалідністю в даній ситуації в’їзд у позначену дорожніми знаками зону за відсутності інших під’їздів?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 3. Заборонні знаки 3.1 «Рух заборонено». Забороняється рух усіх транспортних засобів у разі, коли: початок пішохідної зони позначено знаком 5.36; дорога та (або) вулиця перебуває в аварійному стані і непридатна для руху транспортних засобів; у такому разі обов’язково додатково встановлюється знак 3.43. Не поширюється дія знаків: 3.1, 3.2, 3.21-3.24, 3.34 - на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами; 3.1, 3.2, 3.35-3.38, а також знака 3.34 за наявності під ним таблички 7.18 на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажирів (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності); 3.1-3.8, 3.11 - на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні. У таких випадках транспортні засоби повинні в’їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення; 3.3 - на вантажні автомобілі, які мають скісну білу смугу на зовнішній бічній поверхні або перевозять групи людей; 3.35-3.38 - на таксі з увімкненим таксометром. Зона дії знаків 3.1-3.15, 3.19-3.21, 3.25, 3.27, 3.29, 3.33-3.37 - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знаків не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету. 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.36 «Пішохідна зона». Інформує про особливості і умови дорожнього руху, передбачені цими Правилами. Дія знаків 5.34, 5.36 і 5.43 поширюється на всю позначену ними територію. Окремі дворові території знаками 5.34 і 5.35 не позначаються, але на таких територіях діють вимоги розділу 26 цих Правил.

Зображений дорожній знак забороняє:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 3. Заборонні знаки 3.35 «Стоянку заборонено». Забороняється стоянка усіх транспортних засобів. Не поширюється дія знаків: 3.1, 3.2, 3.21-3.24, 3.34 - на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами; 3.1, 3.2, 3.35-3.38, а також знака 3.34 за наявності під ним таблички 7.18 на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажирів (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності); 3.1-3.8, 3.11 - на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні. У таких випадках транспортні засоби повинні в’їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення; 3.3 - на вантажні автомобілі, які мають скісну білу смугу на зовнішній бічній поверхні або перевозять групи людей; 3.35-3.38 - на таксі з увімкненим таксометром. Зона дії знаків 3.1-3.15, 3.19-3.21, 3.25, 3.27, 3.29, 3.33-3.37 - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знаків не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету. Дія знаків 3.9, 3.10, 3.34-3.37 поширюється лише на той бік дороги, на якому вони встановлені. Зона дії знаків може бути зменшена: для знаків 3.20 і 3.33 - застосуванням таблички 7.2.1; для знаків 3.25, 3.27, 3.29, 3.31, 3.38 - установленням у кінці зони їх дії відповідно знаків 3.26, 3.28, 3.30, 3.32, 3.39; для знака 3.29 - зміною на знаку величини максимальної швидкості руху; для знаків 3.34-3.37 - табличкою 7.2.2 на початку зони дії, а також установленням у кінці їх зони дії дублюючих знаків 3.34-3.37 з табличкою 7.2.3. Знак 3.34 може застосовуватися разом з розміткою 1.4, знак 3.35 - з розміткою 1.10.1, 1.10.2, при цьому зона їх дії визначається за протяжністю лінії розмітки.

Зображений дорожній знак позначає:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 3. Заборонні знаки 3.42 «Кінець усіх заборон і обмежень». Визначає одночасно кінець дії усіх заборон і обмежень, що запроваджені одним або кількома заборонними дорожніми знаками 3.20, 3.25, 3.27, 3.29, 3.31, 3.33-3.38, 3.44, 3.45;

Зображений дорожній знак позначає:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.30 «Зона для розвороту». Позначає зону за довжиною для розвороту транспортних засобів. Поворот ліворуч забороняється.

Ви водій, виїжджаючи на дорогу з місця стоянки, повинні:
Коментарі до питання
10. Початок руху та зміна його напрямку 10.2. Виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць стоянки, автозаправних станцій та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїзною частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, що рухаються по ній, а з’їжджаючи з дороги - велосипедистам і пішоходам, напрямок руху яких він перетинає.