Як повинен вчинити водій, що повертає ліворуч на перехресті, якщо автомобіль, який рухається попереду нього, почав виконувати розворот?
Коментарі до питання
10. Початок руху та зміна його напрямку 10.4. Перед поворотом праворуч та ліворуч, у тому числі в напрямку головної дороги, або розворотом водій повинен завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли здійснюється поворот у разі в’їзду на перехрестя, де організовано круговий рух, напрямок руху визначено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою або рух можливий лише в одному напрямку, установленому конфігурацією проїзної частини, дорожніми знаками чи розміткою. Водій, що виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям з відповідного крайнього положення на проїзній частині даного напрямку, повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, а при виконанні цих маневрів не з крайнього лівого положення на проїзній частині - і попутним транспортним засобам. Водій, що виконує поворот ліворуч, повинен дати дорогу попутним транспортним засобам, які рухаються попереду нього і виконують розворот. За наявності трамвайної колії посередині проїзної частини водій нерейкового транспортного засобу, що виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям, повинен дати дорогу трамваю.
Який з водіїв правильно зайняв смугу перед зупинкою?
Коментарі до питання
11. Розташування транспортних засобів на дорозі 11.5. На дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки). 15. Зупинка і стоянка 15.3. У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 , а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом. Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються.

Чи може водій синього автомобіля продовжити рух, не чекаючи проїзду червоного автомобіля, якщо перешкода на його боці?
Коментарі до питання
13. Дистанція, інтервал, зустрічний роз’їзд 13.4. Якщо зустрічний роз’їзд утруднений, водій, на смузі руху якого є перешкода чи габарити транспортного засобу, яким він керує, заважають зустрічному руху, повинен дати дорогу. На ділянках доріг, позначених знаками 1.6 «Крутий підйом» і 1.7 «Крутий спуск» , за наявності перешкоди дати дорогу повинен водій транспортного засобу, що рухається на спуск.

Водій якого транспортного засобу повинен дати дорогу під час зустрічного роз’їзду на цій ділянці?
Коментарі до питання
13. Дистанція, інтервал, зустрічний роз’їзд 13.4. Якщо зустрічний роз’їзд утруднений, водій, на смузі руху якого є перешкода чи габарити транспортного засобу, яким він керує, заважають зустрічному руху, повинен дати дорогу. На ділянках доріг, позначених знаками 1.6 «Крутий підйом» і 1.7 «Крутий спуск» , за наявності перешкоди дати дорогу повинен водій транспортного засобу, що рухається на спуск.

Чи дозволяється обгін на залізничних переїздах?
Коментарі до питання
14. Обгін 14.6. Обгін заборонено: б) на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними;
На дорогах з якою мінімальною кількістю смуг для руху в одному напрямку заборонений обгін?
Коментарі до питання
14. Обгін 14.6. Обгін заборонено: е) на дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку;
Чи правильно водій червоного автомобіля виконує посадку (висадку) пасажирів?
Коментарі до питання
15. Зупинка і стоянка 15.4. Транспортні засоби не дозволяється ставити на проїзній частині в два і більше ряди. Велосипеди, мопеди і мотоцикли без бокового причепа дозволяється ставити на проїзній частині не більше ніж у два ряди.

Чи повинен водій автомобіля дати дорогу велосипедисту в даній ситуації?
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.2. На регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, які рухаються прямо в попутному напрямку.

Як повинен діяти водій зеленого автомобіля, що повертає ліворуч, у даній ситуації?
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.8. Водій, який виїхав на перехрещення проїзних частин згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, повинен виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді. Проте, якщо на перехрестях перед світлофорами на шляху руху водія є дорожня розмітка 1.12 (стоп-лінія) або дорожній знак 5.69 , він повинен керуватися сигналами кожного світлофора.

Яких заходів повинні вживати водії, проїжджаючи повз пішоходів, які очікують увімкнення дозвільного сигналу світлофора на острівцях безпеки або на лінії, що розділяє транспортні потоки?
Коментарі до питання
18. Проїзд пішохідних переходів і зупинок транспортних засобів 18.3. Проїжджаючи повз пішоходів, які не встигли закінчити перехід проїзної частини і вимушено перебувають на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, водії повинні дотримувати безпечного інтервалу.

Що з перерахованого заборонено в житлових зонах?
Коментарі до питання
26. Рух у житловій та пішохідній зоні 26.2. У житловій зоні забороняється: а) транзитний рух транспортних засобів; б) стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів; в) стоянка з працюючим двигуном; г) навчальна їзда; ґ) рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об’єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, що проживають у цій зоні).
Чи дозволяє Вам дана дорожня розмітка виконати обгін трактора в такій ситуації?
Коментарі до питання
34. Дорожня розмітка 1. Горизонтальна розмітка Горизонтальна розмітка має таке значення: 1.11 - поділяє транспортні потоки протилежних або попутних напрямків на ділянках доріг, де перестроювання дозволено лише з однієї смуги; позначає місця, призначені для розвороту, в’їзду і виїзду з майданчиків для стоянки тощо, де рух дозволено лише в один бік;

Чи можуть перебувати пасажири в буксированому легковому автомобілі в разі буксирування на жорсткому або гнучкому зчепленні?
Коментарі до питання
23. Буксирування та експлуатація транспортних составів 23.9. Під час буксирування на жорсткому або гнучкому зчепленні забороняється перевозити пасажирів у буксированому транспортному засобі (крім легкового автомобіля) та кузові вантажного автомобіля, що буксирує, а в разі буксирування способом часткового навантаження цього засобу на платформу або спеціальне опорне пристосування - в усіх транспортних засобах (крім кабіни транспортного засобу, що буксирує).
Кому може передавати керування власник транспортного засобу, а також особа, яка використовує цей транспортний засіб на законних підставах?
Коментарі до питання
2. Обов’язки і права водіїв механічних транспортних засобів 2.2. Власник транспортного засобу, а також особа, яка використовує такий транспортний засіб на законних підставах, можуть передавати керування транспортним засобом іншій особі, що має при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії. Власник транспортного засобу може передавати такий засіб у користування іншій особі, що має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй реєстраційний документ на цей транспортний засіб.
Що з перерахованого заборонено на дорозі для автомобілів?
Коментарі до питання
27. Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів 27.2. На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється: а) рух тракторів, самохідних машин і механізмів; б) рух вантажних транспортних засобів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т поза першою і другою смугами руху (за винятком повороту ліворуч чи розвороту на дорогах для автомобілів); в) зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42.1-5.42.3 або 6.15; г) розворот і в’їзд у технологічні розриви розділювальної смуги; ґ) рух заднім ходом; д) навчальна їзда.
У якому з напрямків дозволено рух автомобілю в зображеній ситуації?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 4. Наказові знаки 4.2 «Рух праворуч». Знаки 4.3, 4.5 і 4.6 дозволяють також розворот транспортних засобів. Дія знаків 4.1-4.6 не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знаків 4.1-4.6 поширюється на перехрещення проїзних частин, перед яким вони встановлені. Дія знака 4.1, установленого на початку дороги або за перехрестям, поширюється на ділянку дороги до найближчого перехрестя. Знак не забороняє поворот праворуч у двори та на інші прилеглі до дороги території.

Як Ви повинні вчинити, якщо реверсивні світлофори вимкнулися?
Коментарі до питання
34. Дорожня розмітка 1. Горизонтальна розмітка Горизонтальна розмітка має таке значення: 1.9 - позначає межі смуг руху, на яких здійснюється реверсивне регулювання; поділяє транспортні потоки протилежних напрямків (при вимкнених реверсивних світлофорах) на дорогах, де здійснюється реверсивне регулювання;

Зображені дорожні знаки вказують:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.31.1-5.31.3 «Напрямок руху для вантажних автомобілів». Показує рекомендований напрямок руху для вантажних автомобілів і самохідних машин.

Водій синього автомобіля проїде дане перехрестя:
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.11. На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху. 16.13. Перед поворотом ліворуч і розворотом водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо чи праворуч. Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

Зображений дорожній знак позначає:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.94.1 «Дорога із зустрічною велосипедною смугою». Позначає дорогу, на якій по спеціально виділеній і відокремленій розміткою смузі, організовано рух велосипедистів у зустрічному до загального потоку транспортних засобів напрямку.
