Чи дозволено пасажирам виконувати посадку (висадку) з боку суміжної смуги руху?
Коментарі до питання
5. Обов’язки і права пасажирів 5.1. Посадку (висадку) дозволяється здійснювати пасажирам після зупинки транспортного засобу лише з посадкового майданчика, а в разі відсутності такого майданчика - з тротуару чи узбіччя, а якщо це неможливо, то з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.
З якого віку дозволено рухатися по дорогах на велосипеді?
Коментарі до питання
6. Вимоги до велосипедистів 6.1. Рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку.
На даному перехресті водії та пішоходи повинні керуватися:
Коментарі до питання
8. Регулювання дорожнього руху 8.3. Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання. Сигнали світлофорів, крім жовтого миготливого, мають перевагу перед дорожніми знаками пріоритету. Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки.

Яке значення мають одночасно ввімкнені червоний і жовтий сигнали світлофора?
Коментарі до питання
8. Регулювання дорожнього руху 8.7.3. Сигнали світлофора мають такі значення: Сигнал у вигляді стрілки, що дозволяє поворот ліворуч, дозволяє й розворот, якщо він не заборонений дорожніми знаками. Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції, увімкнений разом із зеленим сигналом світлофора, інформує водія про те, що він має перевагу в зазначеному стрілкою (стрілками) напрямку (напрямках) руху перед транспортними засобами, що рухаються з інших напрямків; є) поєднання червоного і жовтого сигналів забороняє рух і інформує про наступне вмикання зеленого сигналу;

Ви водій, рухаючись на сірому автомобілі вирішили повернути праворуч на другому перехресті. Ви:
Коментарі до питання
9. Попереджувальні сигнали 9.4. Подавати сигнал покажчиками повороту або рукою належить завчасно до початку маневру (з урахуванням швидкості руху), але не менш як за 50-100 м у населених пунктах і за 150-200 м поза ними, і припиняти негайно після його закінчення (подавання сигналу рукою слід закінчити безпосередньо перед початком виконання маневру). Сигнал забороняється подавати, якщо він може бути не зрозумілим для інших учасників руху. Подавання попереджувального сигналу не дає водієві переваги і не звільняє його від вжиття запобіжних заходів.

За яких умов водієві та пасажирам транспортного засобу заборонено відчиняти двері транспортного засобу, залишати їх відчиненими і виходити з транспортного засобу?
Коментарі до питання
15. Зупинка і стоянка 15.13. Забороняється відчиняти двері транспортного засобу, залишати їх відчиненими і виходити з транспортного засобу, якщо це загрожує безпеці і створює перешкоди іншим учасникам дорожнього руху.
У якому випадку водієві білого автомобіля дозволено виїзд на смугу для маршрутних транспортних засобів у даній ситуації?
Коментарі до питання
17. Переваги маршрутних транспортних засобів 17.2. Водій, який повертає праворуч на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, що відокремлена переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконувати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини.

Такий розпізнавальний знак розміщується на транспортних засобах, які:
Коментарі до питання
30. Номерні, розпізнавальні знаки, написи і позначення 30.3. На відповідних транспортних засобах установлюються такі розпізнавальні знаки (додаток 4): в) «Діти» - квадрат жовтого кольору з каймою червоного кольору і чорним зображенням символу дорожнього знака 1.33 (сторона квадрата - не менше 250 мм , кайма - 1/10 цієї сторони). Знак розміщується спереду і ззаду на транспортних засобах, що перевозять організовані групи дітей;

Що означає дорожня розмітка у вигляді трикутника на смузі руху?
Коментарі до питання
34. Дорожня розмітка 1. Горизонтальна розмітка Горизонтальна розмітка має таке значення: 1.20 - позначає наближення до поперечної розмітки 1.13;

Який дорожній знак встановлено на дорозі, яку перетинає ваша дорога, якщо для вас встановлено даний знак?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 2. Знаки пріоритету 2.1 «Дати дорогу». Водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 - транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі. Знаки 2.1-2.3, 2.5 і 2.6 встановлюються безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги, крім того, знак 2.3 - на початку, а знак 2.4 - в кінці головної дороги. Знак 2.3 з табличкою 7.8 обов’язково повторюється перед перехрестям, на якому головна дорога змінює свій напрямок. Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак 2.1 повторюється з додатковою табличкою 7.1.1.

Який із зображених дорожніх знаків забороняє рух пішоходів з ручними візками?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 3. Заборонні знаки 3.10 «Рух з ручними візками заборонено». Зона дії знаків 3.1-3.15, 3.19-3.21, 3.25, 3.27, 3.29, 3.33-3.37 - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знаків не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету. Дія знаків 3.9, 3.10, 3.34-3.37 поширюється лише на той бік дороги, на якому вони встановлені. У разі заборони руху транспортних засобів і пішоходів знаками 3.5-3.11 на одному знаку може бути нанесено не більше трьох їх символів, розділених між собою.
Чи дозволено водієві синього автомобіля виконати обгін вантажного автомобіля, що рухається зі швидкістю 50 км/год.?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 3. Заборонні знаки 3.25 «Обгін заборонено». Забороняється обгін усіх транспортних засобів (крім поодиноких, що рухаються із швидкістю менше 30 км/год). Поодинокими вважаються одиночні транспортні засоби, автопоїзди, а також буксируючий транспортний засіб у зчепленні з буксированим. Зона дії знаків 3.1-3.15, 3.19-3.21, 3.25, 3.27, 3.29, 3.33-3.37 - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знаків не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету. Зона дії знаків може бути зменшена: для знаків 3.20 і 3.33 - застосуванням таблички 7.2.1; для знаків 3.25, 3.27, 3.29, 3.31, 3.38 - установленням у кінці зони їх дії відповідно знаків 3.26, 3.28, 3.30, 3.32, 3.39; для знака 3.29 - зміною на знаку величини максимальної швидкості руху; для знаків 3.34-3.37 - табличкою 7.2.2 на початку зони дії, а також установленням у кінці їх зони дії дублюючих знаків 3.34-3.37 з табличкою 7.2.3.

Зображений дорожній знак позначає:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.8 «Дорога із смугою для руху маршрутних транспортних засобів». Дорога, на якій по спеціально відведеній смузі здійснюється рух транспортних засобів за встановленим маршрутом та велосипедистів

На даному перехресті Ви повинні:
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.11. На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху. 16.12. На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух. Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв. На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, де організовано круговий рух. Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 , надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.

Яка черговість проїзду транспортних засобів на даному перехресті?
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.11. На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху. 16.13. Перед поворотом ліворуч і розворотом водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо чи праворуч. Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

Проїжджаючи дане перехрестя прямо, Ви повинні:
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.11. На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху. 16.14. Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг. Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах.

Рухаючись у прямому напрямку на даному перехресті, Ви повинні:
Коментарі до питання
16. Проїзд перехресть 16.12. На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух. Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв. На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, де організовано круговий рух. Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 , надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.

Який із зображених дорожніх знаків інформує про напрямок руху до зазначених на ньому пам’яток?
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.59 «Покажчик напрямку» і 5.60 «Покажчик напрямків». Застосовуються для зазначення відповідно одного чи кількох напрямків руху до населених пунктів або інших об’єктів. На знаках 5.59 і 5.60 може бути зазначено відстані до позначених на них об’єктів (км), нанесено зображення знаків 3.2-3.8, 3.11-3.20, 3.29, 3.31, 5.1, 5.3, 5.31.1-5.33, 5.42.1, 5.42.2, 5.66, 5.82.1, 5.83.1, 6.1-6.23, символи аеропорту, та інші піктограми. Написи на знаках 5.57-5.60 можуть бути продубльовані латинськими літерами. Знаки 5.57-5.60, що встановлені поза населеним пунктом, мають зелений або синій фон, якщо вони встановлені відповідно на автомагістралі чи іншій дорозі. Вставка на синьому або зеленому фоні означає, що рух до зазначеного населеного пункту або об’єкта здійснюється відповідно по дорозі іншій, ніж автомагістраль, чи по автомагістралі. Знаки 5.57-5.60, які встановлені в населеному пункті, повинні мати білий фон. Вставки на синьому або зеленому фоні означають, що рух до зазначеного населеного пункту або об’єкта здійснюється відповідно по дорозі іншій, ніж автомагістраль, чи по автомагістралі. Знак 5.59 на коричневому фоні інформує про напрямок руху до визначних місць. На вставках знаків 5.59, 5.60 можуть зазначатися номери доріг (маршрутів), що мають такі значення: Є - Європейська мережа доріг (букви та цифри білого кольору на зеленому фоні); М - міжнародні, Н - національні (букви та цифри білого кольору на червоному фоні); Р - регіональні, Т - територіальні (букви білого кольору на синьому фоні); О - обласні, С - районні (букви чорного кольору на білому фоні).
Зображений дорожній знак інформує:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.72 «Залізничний вокзал чи пункт зупинки поїздів». Знаки 5.71-5.73, 5.77 установлюються безпосередньо біля об’єктів, а у разі, коли вони розташовані осторонь дороги, - біля повороту до них.

Зображений дорожній знак позначає:
Коментарі до питання
33. Дорожні знаки 5. Інформаційно-вказівні знаки 5.95.1 і 5.95.2 «Виїзд на дорогу з одностороннім рухом і зустрічною велосипедною смугою». Позначає виїзд на дорогу з одностороннім рухом за наявності на ній велосипедної смуги, рух якою здійснюється назустріч загальному транспортному потоку.
